Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny tylko w Polskiej walucie

kredyty hipoteczne tylko w polskiej walucie

Marzenie o posiadaniu własnych czterech kątów jest wspólnie niemal dla wszystkich osób, szczególnie młodych, które dopiero wstępują na rynek pracy i nie posiadają własnego kapitału. Zakup mieszkania bądź budowa domu to bardzo poważne inwestycje, które wiążą się z ogromnym wkładem finansowym. Niestety, niewiele z nas może sobie pozwolić na taki wydatek, szczególnie że przeciętna pensja w naszym kraju nie zachwyca. Jeżeli nie możemy liczyć na pomoc rodziny w tej kwestii jesteśmy zazwyczaj zdani na kredyt hipoteczny. Mimo, że spłacać będziemy go przez znaczną cześć naszego życia, bo nawet 25-30 lat to coraz więcej osób się na niego decyduje. Na co zwrócić uwagę?

Zarabiasz w innej walucie? Musisz wziąć w niej kredyt!
Do tej pory znaczna część emigrantów chętnie poczynała inwestycje w Polsce, zazwyczaj był to zakup mieszkań na wynajem. Teraz może okazać się to nieco utrudnione. Przepisy zostały bowiem zmienione i osoba, która zarabia w euro nie będzie mogła już brać kredytu  w złotówkach. Jak to możliwe? Niestety, złoty już od paru dobrych lat jest znacznie zadłużony, stad inicjatywa prawna, która nakazuje zaciąganie kredytu w tej samej walucie, w której otrzymujemy pensję. Jeżeli zatem zarabiamy w euro to kredyt również musimy wziąć w euro. Przy tej walucie nie ma jeszcze większego problemu, ponieważ kredytu w euro są dość powszechne na polskim rynku.

Problemy pojawiają się w przypadku osób, które zarabiają w innej walucie, np. funtach brytyjskich lub koronach norweskich. Z badań wynika, że jest to bardzo duży odsetek Polaków. Na emigracji w Wielkiej Brytanii znajduje się obecnie blisko miliona Polaków. Kredyty w takiej walucie nie są w Polsce dostępne, z uwagi na brak tego typu ofert w polskich bankach. Ta sama kwestia dotyczy Polaków, którzy również będą mogli brać kredyt jedynie w złotówkach.

Kredyt w złotówkach? To się opłaca!
Polacy mieszkający w kraju nie mają jednak powodu do załamywania rąk. Jak się okazuje kredyt w złotówkach jest najlepszym rozwiązaniem, głównie z uwagi na bezpieczeństwo  i stabilność złotego. Wystarczy chyba podać przykład frankowiczów, którzy na swojej inwestycji bardzo dużo stracili i teraz mają ogromne problemy finansowe. Ich kredyty miały być dofinansowywane przed rząd, póki co nic się w tej kwestii nie zmienia. Kredyt w polskiej walucie daje nam pewność względnej stabilności, nie musimy się więc martwić co będzie za kolejne 10-15 lat.