Pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe zyskują na sile

pożyczki pozabankowe zyskują na sile

Standard życia Polaków stałe się polepsza o czymś świadczą wszelkiego rodzaju statystyki i badania. Wraz z naszą pensja wzrastają również nasze oczekiwania. Każdy chce przecież mieszkać w ładnym domu, jeździć dobrym samochodem i wyjeżdżać przynajmniej raz w roku na zagraniczne wakacje. Niestety, nie tak łatwo jest to osiągnąć, szczególnie ze znaczną część wypłaty musimy przeznaczyć na rachunki i bieżące opłaty. Nie zawsze możemy więc sobie pozwolić na oszczędzanie Jakie mamy zatem wyjście? Możemy zdecydować się na pożyczkę, to rozwiązanie jest bowiem nie tylko łatwo dostępne, ale również coraz bardziej powszechne.

Na co pożyczamy najczęściej?
Odpowiedz na to pytanie nie jest do końca optymistyczna, ponieważ nadal wiele osób pożycza na codzienne wydatki, takie jak opłata rachunków czy zakup żywności. Szybkie pożyczki są często sposobem na załatanie dziury w domowym budżecie. Na szczęście ten cel nie jest wspólny wszystkim pożyczkobiorcom. Pożyczamy bowiem także równie chętnie na remont mieszkania, zakup nowego auta, a nawet wycieczki. Widać ponadto pewnego rodzaju trendy, zwłaszcza czasowe. Zapotrzebowanie na pożyczki wzrasta w okresie świątecznym. Grudzień to okres kiedy firmy pożyczkowe zarabiają najwięcej.

Pożyczka w banku czy chwilówka? 
Pożyczki bankowe wiążą się ze skomplikowanymi formalnościami, które nierzadko nas zniechęcają. Wówczas zwracamy się w stronę firm pozabankowych, które cechuje przede wszystkim szybkość działania. Pożyczone pieniądze już na drugi dzień pojawiają się na naszym koncie, a co najważniejsze cały wniosek możemy złożyć przez internet. To właśnie dlatego firmy pozabankowe stają się tak popularne. Co ciekawe, mają do zaoferowania swoim klientom nie tylko szybkie pożyczki na niewielkie sumy pieniędzy, ale również pożyczki długookresowe, które można spłacić w wygodnych ratach. Nic więc dziwnego, że z powodzeniem konkurują z instytucjami bankowymi. Podsumujmy więc zalety pożyczek w takich instytucjach:

  • Przejrzystość- jasne warunki umowy
  • Złożenie wniosku online
  • Duże kwoty pożyczek
  • Możliwość rozłożenia spłat na raty (w niektórych przypadkach.

Zmienia się również samo nastawienie pożyczkobiorców do tego rodzaju firm. Doświadczenie pokazuje bowiem, że nie ma się czego obawiać jeżeli chodzi o pożyczanie w firmie pozabankowej. Warunki bywają nawet lepsze od pożyczki bankowej. Szybkość- pieniądze pojawiają się na koncie już na drugi dzień